UhmrLogo4PrintSmall.png

23 Март - Ден на метеорологијата

Печати
Оценка од корисникот: / 5
НајлошоНајдобро 

23Март2016Управата за хидрометеоролошки работи го одбележи Светскиот ден на метеорологијата, 23 март и оваа година. По тој повод Директорот на управата г-дин Оливер Ромевски ги посочи постигнатите резултати и дел од идните насоки на развој на УХМР, а на вработените со јубилеи на работење од по 10, 20, 30 и 40 години им беа врачени плакети за спомен.

 

Благодарност до медиумите кои го споменаа овој настан, а и до сите кои ни го честитаа празникот.

Со почит,

УПРАВА ЗА ХИДРОМЕТЕОРОЛОШКИ РАБОТИ

СКОПЈЕ 23.03.2016
23Март2016

23Март2016

23Март2016

 

 

 

 

 

 

 

 

23Март2016

Share/Save/Bookmark